E-commerce dla BHB Bertsch Holzbau

E-commerce dla BHB Bertsch Holzbau

Projekt e-commerce dla BHB Bertsch Holzbau polegał na uruchomieniu platformy sprzedażowej obsługującej 10 rynków zagranicznych, w tym Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Włochy, Portugalię, Norwegię, Szwecję, Finlandię i Chorwację.

Z sukcesem uruchomiliśmy sklep internetowy, dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta oraz użytkowników. W ramach projektu nie tylko rozwijamy funkcjonalności sklepu internetowego, ale także analizujemy możliwości jego dalszego rozwoju. 

Realizacja projektu

  • W ofercie ponad 150 produktów, z możliwością personalizacji poprzez wybór rozmiarów, dodatków, kolorów (włącznie z paletą RAL) i rodzaju akcesoriów.
  • Utworzenie kilkunastu klas transportowych, zależnych od lokalizacji, wielkości zamówienia i wybranych środków. Umożliwiło to zróżnicowanie cen dostawy produktów.
  • Implementacja mechanizmów blokujących dostęp spoza rynków dla sklepu w konkretnym kraju. 
  • Integracja z operatorem płatności. Uwzględniliśmy płatności w różnych walutach, zapewniając klientom wygodne i dostosowane do lokalnych preferencji rozwiązania płatnicze.
  • Integracja z konfiguratorem klienta, zewnętrznym systemem Bertsch Holzbau. Umożliwiło to sprawną personalizację zamówień.
  • Stworzenie atrakcyjnej wizualne oferty – graficzna edycja zdjęć produktowych.

Przebieg współpracy

Projekt obejmował stworzenie rozbudowanej platformy zakupowej. Podczas współpracy nie tylko uruchomiliśmy dziesięć wersji e-commerce, dla każdego rynku, ale także zintegrowaliśmy platformę z globalnymi i lokalnymi narzędziami biznesowymi. W ten sposób zsynchronizowaliśmy współpracę z podwykonawcami i zadbaliśmy o pozytywne doświadczenia użytkowników oraz efektywny przebieg transakcji. 

Dodatkowo, w ramach projektu, przeprowadziliśmy analizę możliwości rozwoju e-commerce jako innowacyjnego narzędzia sprzedażowego. Skoncentrowaliśmy się na analizie możliwości transformacji cyfrowej, biorąc pod uwagę potrzebę budowania przewagi konkurencyjnej i maksymalizację potencjału e-commerce.  W efekcie stworzyliśmy dodatkowe narzędzie wspierające biznes klienta.

Efekty współpracy

Projekt e-commerce dla BHB Bertsch Holzbau przyczynił się do zwiększenia dostępności oferty na 10 różnych rynkach. Dostosowaliśmy każdą z wersji do lokalnych realiów oraz oczekiwań użytkowników, a także środowiska konkurencyjnego. Wdrożyliśmy rozbudowaną platformę zakupową, w której kluczowa jest wydajność i elastyczność funkcjonalności. Dzieląc się doświadczeniem, wzbogaciliśmy biznes klienta o nowe scenariusze rozwoju.

razem stwórzmy coś ciekawego